Aktualności

 

 • 14-15.09.2019

Niesamowity weekend za nami! Pierwszy raz brałam udział w wystawie WCF. Hodowlę reprezentowały dwie najmłodsze nasze dziewczynki - FUNNY SUMMERTIME Vatanai*PL (Chocco)  i TOFFIFEE z Poddasza*PL (Toffie). Obie uzyskały zaszczytny tytuł KITTEN CHAMPION, a ponadto Chocco zdobyła pierwszego dnia NOM BIS, a nastepnie BOS III kategorii. Toffie zaś uzyskała 1 lokatę w konkurencji 19 kotów w WCF RING JUNIOR! Jednego jestem pewna - nie była to nasza ostatnia wystawa w tej federacji :). 

 • 02.08.2019

Muffinka - CH NOEMI Menski de Von of Vatanai podarowała nam sześcioro dzieciątek! Tatusiem został powtórnie nasz Zidanek. Maleństwa to cztery dziewczynki i dwóch chłopców! Muffie jest wspaniałą mamą, która bardzo czule zajmuje się swoimi maleństwami.

 • 23.06.2019

Powitaliśmy pierwsze zidankowe maleństwa- dwie dziewczynki i trzech chłopców !!! :) :) :) Mamusią została CH CIOTKA KLOTKA z Poddasza*PL (Tami).  Dodam tylko, że przywitała nas feeria barw!

 • 18.06.2019

Najmłodsza w naszej devonio-ludzkiej rodzinie-  Bonnie -  niedawno skończyła rok. Z tej okazji umówiliśmy się w Klinice Weterynaryjnej "AURA" na badanie EKG serduszka. Badanie przeprowadziła niezawodna jak zawsze pani dr Lidia Kwiatkowska. Wynik- HCM negative.

 • 15.06.2019

Za nami XII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi. Tym razem wystąpił duecik- Bonnie i Zidan. CH ZIDAN Grande Cranbery*UA, ex. 1, CACIB, Mr. Henry Hornell, PL,  BELOVED BONNIE Vatanai*PL, ex. 1, CAC, NOM BIS, Mr. Jarosław Panek, CZ. Tym samym Bonnie uzyskała tytuł CHAMPION'A .

 • 27.04.2019

Za nami III Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Bydgoszczy. Prezentowało się nasze trio w postaci Bonnie, Muffie i Zidanka. Każdy z nich uzyskał Ex.1 oraz wniosek CAC. Tym samym Muffie i Zidan od dnia dzisiejszego legitymują się tytułem championa. 

 • 23.04.2019

Serducho jak dzwon ma nasz Zidanek. Wedle dzisiejszego badania: ZIDAN Grande Cranbery*UA- HCM negative ✅ .

 • 06-07.04.2019

Z wielu powodów ten weekend można określić jako nad wyraz udany- uczestniczyliśmy w XVII i XVIII Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Szczecinie!🏆 Muffie (NOEMI Menski de Von of Vatanai) i  🏆 Zidan (ZIDAN Grande Cranbery) w doskonałym stylu zadebiutowali w klasie otwartej. Oboje zdobyli dwukrotnie Ex. 1 oraz wnioski CAC (jest to wniosek na Championa Polski). Wystawy to także wspaniała okazja do spotkań z przyjaciółmi, znajomymi i innymi pasjonatami kotów.

 • Szkolenia...

Ostatnie dwa weekendy to czas poświęcony na zdobywanie wiedzy. 2 marca brałam udział w wykładzie dotyczącym udzielania Pierwszej Pomocy Weterynaryjnej, który prowadziła pani doktor Michalina Sopalska (Klinika Weterynaryjna AURA w Łochowie). Druga część skupiała się żywieniu naszych podopiecznych.
8-9 marca to wrocławskie spotkania w gronie hodowców. W piątek miałam przyjemność uczestniczyć w warsztacie poświęconemu w całości fotografii kotów. W sobotę po raz kolejny uczestniczyłam w Seminarium dla Hodowców Kotów Rasowych, którego organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz firma Educatsja. Po lupą znalazły się takie zagadnienia jak  choroby genetyczne kotów oraz ich zdrowotne problemy w podeszłym wieku.

 • 1 i 5.03.2019

Nasze dziewczynki: CZ* CH Bluebutterfly HOLLY VATANAINOEMI Menski de Von of Vatanai*BYUA* MilaGree*s ESTELLA miały wykonywane badania echokardiograficzne.  Wszystkie nasze dziewczynki są zdrowe, czyli wynik HCM negative! Takie dni lubimy najbardziej! :)

 • 19.02.2019

Wiele wskazuje na to, że wraz z wiosną powitamy małe kocie vatanajki! :):):)

 • 9-10.02.2019

Za nami Międzynarodowa Kotów Rasowych w Gdańsku :) . Występ naszych koteczek -  Bluebuterrfly HOLLY VATANAIBELOVED BONNIE Vatanai*PL sprawił nam ogromną radość! Obie zdobyły Ex 1, Holly dwukrotnie NOM BIS oraz CAC- tym samym kończąc championat Polski. Przyszło im stoczyć "vatanajkowy" bój  w walce o zaszczytny tytuł BIV. Aby było sprawiedliwie, w sobotę przypadł on Holly, a następnie Bonnie w trakcie niedzielnego występu skradła serce fińskiej pani sędziny. 

 • 26.01.2019

Educatsja i Katedra Rozrodu Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu  zorganizowały kolejne seminarium dla hodowców kotów rasowych "Wybrane problemy dermatologiczne i behawioralne u kotów". Zdobywanie wiedzy od profesjonalistów, a przy tym miłośników kotów  poprzez uczestnictwo w takim szkoleniu  to niezwykła przyjemność! Już nie mogę doczekać się edycji marcowej :). 

 • 25.01.2019

Przyszły wyniki Muffie (NOEMI Menski de Von of Vatanai*PL) i Zidanka (ZIDAN Grande Cranbery) z 💉🌡Langforda 🌡💉!!!
Coat Lenght N/N, Congenital Myasthenic Syndrome - normal, PKD - normal, grupa krwi: A
Baaaaardzo się cieszymy!!!

 • 07.12.2018

Urodził się nasz wyczekany jedynaczek - DAGIE DAG'S Vatanai*PL. Jest to syn naszej Tami - CH CIOTKA KLOTKA z Poddasza*PL i cudnego, czekoladowego kocurka CH EDMUNDO Magic Elite*UA.

 • 01.12.2018

Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu "Cykl płciowy kotów. Rozmnażanie, ciąża , opieka nad noworodkiem", które prowadził lek.wet. Dariusz Jagódka. Dodam, że jest to lekarz sprawujący opiekę weterynaryjną nad naszymi pupilami.

 • 10.11.2018

Na długoten dzień pozostanie w naszej pamięci. Podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów w Poznaniu prezentowały się dwie nasze koteczki - Bluebutterfly HOLLY VATANAI i nasza maleńka debiutantka, bo raptem pięciomiesięczna BELOVED BONNIE Vatanai*PL. Obie uzyskały EX 1, dodatkowo HOLLY uzyskała wniosek CAC otwierając sobie drogę do championatu, natomiast BONNIE w porównaniu trzech kotek zdobyła zaszczytny tytuł BIV (Best in Veriety, czyli najpiękniejsza w kolorze). Jestem ogromnie dumna z obu moich dziewczynek! 

 • Szkolimy się...

13.10.2018. dzięki fantastycznym szkoleniom organizowanym przez Educatsję, kolejny raz odwiedziłam Wrocław. Tym razem brałam udział w Konferencji Satelitarnej przy XIV Międzynarodowym Kongresie „Problemy w rozrodzie małych zwierząt”.

 • 08.09.2018

  LIV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie to sukces Tami (CIOTKA KLOTKA z Poddasza*PL) i Eddiego (QUENDY Bella Tigra*PL), którzy zdobyli oboje w klasach championów ex1 oraz wnioski CACIB. Bardzo dumna jestem z moich kotełków :).

 • 26.07.2018

  Jest to bardzo ważnym dzień dla naszej hodowli Vatanai*PL- zamieszkała z nami przeurocza devonia dziewczynka - UA*MilaGree*s ESTELLA. Tego dnia powitaliśmy pierwsze maleństwa naszego Eddiego! Więcej w zakładce "KOCIĘTA" :).

 • 7/8.07.2018

  7 i 8.07. - XXI i XXVI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Tczewie na długo zapamiętamy! Eddie (QUENDY Bella Tigra*PL) uzyskał zaszczytny tytuł championa - 07.07.2018 Ex 1, CAC, NOM BIS, Mrs Elena Noskova, RU, 08.07.2018 Ex 1, CACIB, Mr Sebastian Pruchniak, PL

 • 28/29.04.2018

  I i II Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Bydgoszczy. Ten weekend zapamiętamy na bardzo długo! Eddie (QUENDY Bella Tigra*PL)  w doskonałym stylu zadebiutował zdobywając każdego dnia Ex. 1 i CAC. Bardzo jesteśmy dumni z naszego chłopca!

 • 28/29.04.2018

  Zapraszamy już niebawem - 28/29 kwietnia na I i II Międzynarodową Wystawę Kotów w Bydgoszczy, gdzie oficajlnie pierwszy raz przedstawimy naszego nowego devonka, który z miejsca wkupił się w łaski wszystkich domowników :).

 • Badania

  Przyszły z laboratorium Langford Vets (Wielka Brytania) wyniki badań naszych dziewczynek. Nie są nosicielami długiego włosa oraz obie są wolne od wrodzonego zespołu miastenicznego; potwierdzone zostały (tym razem genetycznie) także grupy krwi. Kolejne badania serduszek  także nie wykazały żadnych niepokojących objawów, więc jednym słowem nasze dziewczynki to chodzące okazy zdrowia!

 • Domowa hodowla

  Jesteśmy domową hodowlą, która powstała z miłości i pasji do devonów. Jednym z priorytetów jest dla nas zdrowie naszych podopiecznych. To z myślą o nich się szkolimy poprzez uczestnictwo w kursach i seminariach felinologicznych. Ostatnie dni to pomyślnie zakończony kurs PawPeds na poziomie G1.

 • Kolejne sukcesy

  Kolejne sukcesy! Wystawa w Poznaniu przyniosła Holly (Bluebuttterfly HOLLY VATANAI) - 11.11.2017, ex1, judge Mr. Ad de Bruin, NL, 12.11.2017, ex1, BIV, NOM BIS, judge Mr. Joeri Vansrusselt, BE :)

 • 29.07.2017

  Wystawa w Sopocie okazała się dla nas nader szczęśliwa! Nasza  Tami  (CIOTKA KLOTKA z Poddasza*PL) ex 1 i CAC, dzięki czemu ukończyła championat Polski, a Holly  (Bluebutterfly HOLLY VATANAI) zdobyła ex1, NOM, wygrała BIS kitten 4-7 cat. 4! Jestem bardzo dumna z moich ślicznych dziewczynek!!!